אבטחת מידע שכר התחלתי

אפריל 22, 2023

אין תגובות

תחום הסייבר ואבטחת המידע הולכים יד ביד, והופכים עם השנים לאחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. בדרך כלל, כל מי ששומע על שכר התחלתי באבטחת מידע, מיד מחפש איך נכנסים לתחום.

בואו נדבר במספרים: מהו שכר התחלתי באבטחת מידע?

אין תשובה חד משמעית על השאלה הזו, כי שכר התחלתי באבטחת מידע תלוי בתפקיד ובותק, כי בתחום אבטחת המידע יש תפקידים רבים ולהם משכורות שונות. למשל, שכר התחלתי של מיישם אבטחת מידע הוא 14,000 ש"ח בחודש, במהלך השנה הראשונה בה הוא עובד. אחרי ארבע שנות ניסיון, השכר עומד על 20,000 ש"ח בחודש. לאחר חמש שנות ניסיון ויותר, המשכורת שלו תהיה 30,000 ש"ח בחודש ולעיתים אף יותר. ארכיטקט אבטחת מידע מרוויח 10,000 ש"ח בחודש כשהוא רק מתחיל לעבוד, ומגיע ל- 15,000 ש"ח בחודש אחרי ארבע שנים. אחרי חמש שנות ניסיון ומעלה, המשכורת תגיע ל- 22,000 ש"ח.

ביקוש לאנשי אבטחת מידע

אם בעבר איומי סייבר ואבטחת מידע היו חומר לתסריטים פרועים על מציאות עתידנית, הרי שהיום מדובר בנושא רציני ומציאותי מאוד. חברות ברחבי העולם מאבדות נכסים כמו כסף או מידע, והכל בגלל עברייני סייבר שדורשים כופר, משבשים את פעילות החברה או מפרסמים באופן פומבי מידע פרטי שבבעלותה במטרה לפגוע בה.

כמו שכל מדינה רוצה להגן על הגבולות שלה ממתקפות פיזיות באמצעות לוחמים, כך גופים פרטיים, עסקיים, מוסדיים וממשלתיים מבקשים לשמור על המידע שלהם ממתקפות דיגיטליות. מכיוון שלוחמים, במובן המסורתי של המילה, לא יכולים לעזור במקרה הזה, נולד הצורך באנשי מקצוע חדשים בתחום אבטחת המידע.

למה ללמוד אבטחת מידע?

לימודי אבטחת מידע מעניקים לסטודנטים את הכלים והידע הנדרשים על מנת להתמודד עם האיומים המתקדמים ביותר בעידן הדיגיטלי. בקורסים אלו לומדים על פרוטוקולי אבטחה, ניתוח סיכונים, תכנון והטמעת פתרונות אבטחה ועוד.

מכללת איקום מציעה מגוון קורסים בתחומי אבטחת מידע וסייבר המיועדים למתחילים ולבעלי ניסיון כאחד. קורס אבטחת מידע במכללת איקום מעניק את הידע הדרוש כדי להשתלב בתחום המתפתח ולהתמודד עם אתגרים חדשים.

היתרונות של קורס אבטחת מידע במכללת איקום

 • לימודים מקיפים הכוללים תיאוריה ופרקטיקה
 • מורים מנוסים ובעלי שם בתחום
 • תוכנית לימודים המוכרת על ידי משרד הביטחון ו-CISCO
 • סיוע בהשמה לבוגרי הקורס

במכללת איקום ניתן להירשם לקורס אבטחת סייבר מקיף שאורכו 360 שעות, ובסיומו תדעו כל מה שצריך לדעת בשביל לעבוד בתחום. למידע נוסף על קורס אבטחת מידע, לחצו כאן.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר