איפה אפשר ללמוד סייבר?

ינואר 7, 2024

אין תגובות

איפה אפשר ללמוד סייבר? סייבר אפשר ללמוד במכללות ובאוניברסיטאות רבות. החשוב הוא לבחור מקום מקצועי במיוחד, על מנת להצליח בלוחמת הסייבר, ובהגנה על ארגונים, חברות ומשרדים ממשלתיים מול ההאקרים.

מי הם ההאקרים, ומה הם עושים?

האקרים ומתכנתי תוכנות זדוניות, הם גורמים מרכזיים לאיומי הסייבר הקיימים כיום. הם משתמשים בידע ובמיומנות שלהם כדי לפרוץ מערכות מחשב, לגנוב מידע, או לגרום נזק. שני הסוגים משתלבים פעמים רבות זה עם זה, ומשלימים זה את זה.

מי אתם ההאקרים?

האקרים משתמשים בידע שלהם על מנת לפרוץ למערכות מחשבים באופן יזום. הם עושים זאת למטרות שונות, כמו גניבת מידע, פגיעה במערכות חשובות, או סתם, כדי להפגין כישורים.

מי אתם מתכנתי תוכנות זדון?

אלו הם אנשים שמפתחים תוכנות, שנועדו לפגוע במחשבים. למשל: וירוסים, תולעים, תוכנות ריגול שונות, ותוכנות כופר.

כיצד הם עובדים?

אנשים אלו משתמשים במגוון טכניקות, על מנת להשיג את מטרות הרשע שלהם. למשל:

איפה אפשר ללמוד סייבר?
פריצה למערכות דרך נקודת תורפה

נקודת תורפה היא חולשה בתוכנה או במערכת ההפעלה, שיכולה לאפשר פריצה. ההאקרים מזהים את נקודת התורפה, באמצעות ניתוח קוד, ניסוי וטעיה, או שימוש במערכות אוטומטיות שיש להם.

שימוש בתוכנות זדוניות

אלו, נשלחות באמצעות מסרונים ומיילים לאנשים, הודעות המכילות טקסט מפתה ללחיצה על הלינק, שבתורו משתיל במכשיר תוכנה זדונית, כמו סוס טרויאני, תוכנת כופר, ועוד. דרך נוספת, היא אנשי קש ברשתות החברתיות, שמציעים להכנס ללינקים שונים.

כיצד להתגונן מפניהם?

שימוש במערכות לאבטחת סייבר, עדכוני תוכנה וחומרה, וזהירות ברשת. אם אתם רואים שליחות בהגנה על מערכות חשובות, כמו מערכות בריאות, בנקים, ומאגרי נתונים חשובים, אל תשאלו: לימודי סייבר איפה כדאי ללמוד? פשוט פנו למכללת איקום שתלמד אתכם הכל, כדי שזה לא יקרה במשמרת שלכם.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר