האם כדאי ללמוד פול סטאק

ספטמבר 27, 2023

אין תגובות

רבים שואלים אותנו האם כדאי ללמוד פול סטאק, ובכן, בקצרה – בהחלט כן. מה כוללים לימודי הפול סטאק ולמי הם מתאימים? באנו לענות על הכל.

מה זה פול סטאק?

פול סטאק הוא מושג המתייחס ליכולות פיתוח הוליסטיות, כלומר כאלו המרכיבות את הפאזל ומאפשרות תיאום בין כל הצוותים – אלו העוסקים בחזית של האפליקציה, האתר או המוצר (Frontend) יחד עם אלו העוסקים ב"מאחורי הקלעים" שלהם (Backend). נשות ואנשי הפול סטאק אם אלו שמבינים בשני סגנונות העבודה, ולכן מוטלת עליהם אחריות גדולה מאוד, אך אפשרויות קידום והתפתחות מקצועית מהירות.

אז למה כדאי ללמוד פול סטאק?

התאמה למודל העבודה בשוק ההייטק של ימינו:
שוק ההייטק שונה מרוב השווקים בכך שלרוב העובדים אין תפקיד או פרוייקט אחד שהם עובדים עליו, במקום, העבודה נעשית בצוותים קטנים ומתחלפים בהתאם למשימות הנדרשות באותו פרק זמן (שבוע / חודש / רבעון וכו'). לכן, היכולת של נשות ואנשי פול סטאק להתאים לכל צוות מאפשרת לשמר אותם בחברה לאורך זמן ולחשוף אותם למנעד אדיר של משימות משתנות.

יכולת להבין את התהליך המלא:

יכולת לפתח ולפרק אפליקציה בצדדים השונים שלה מאפשרת לנשות ואנשי הפול סטאק להבין את התהליך המלא של פיתוח התוכנה, וכך להיות בעלי תרומה ממשית לצוות. חשבו למשל על מאפייה, בה האופים לא מתקשרים עם הקופאים שפוגשים את הלקוחות, כך שאין תיאום מה המוצרים שהחברה מכינה לבין המוצרים שיש להם ביקוש. נשות ואנשי הפול סטאק הם האנשים שיודעים גם לאפיין את הצרכים וגם לתקשר עם הצוות שמכין את המוצר כדי להביא למיקסום התועלת מהעבודה.

האם כדאי ללמוד פול סטאק
ההזדמנויות שהתפקיד נותן:

כפי שניתן להבין, הביקוש לנשות ואנשי פול סטאק טובים הוא עצום, וצפוי רק לגדול עם השנים.
לכן, נפתחה ההכשרה הייחודית לתפקיד במכללת איקום למקצועות ההייטק והדיגיטל בישראל, בה תוכלו להפוך למפתחות או מפתחי פול סטאק מהשורה הראשונה ותוך לימודי פול סטאק דבלופר ממוקדים לתחום המיוחד הזה.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר