הידעתם? מיליוני רשימות מזויפות של מפות Google פוגעות בעסקים ובצרכנים אמיתים

אוקטובר 26, 2019

אין תגובות

גוגל טוענת כי היא עובדת על זה, אך היא עדיין מתמקדת ברווחים שכן עסקים מקומיים מונעים את הראות במודעות בתשלום.

ב- Google Maps מופיעים כ -11 מיליון רשימות מקומיות בלתי לגיטימיות, כאשר מאות אלפים נוספים נוצרים מדי חודש, כך דווח השבוע בוול סטריט ג'ורנל. רשימות מזויפות אלה דוחפות עסקים אמתיים בהמשך תוצאות החיפוש המקומיות ומשפיעות על יכולתן להגיע ללקוחות ולהפוך את המשתמשים הבלתי מעורערים ליעדים קלים לרמאים.

גוגל טוענת שהיא מודעת לבעיה וכי היא מתכננת לעשות יותר כדי להילחם בפני שולחי דואר זבל ורמאים תוך ניצול הרישומים המקומיים. ברור, כי זה לא האינטרס של החברה לסכן את אמון המשתמשים, ובכל זאת, כפי שמציינים משווקים רבים, זה אמור להרוויח כאשר עסקים מקומיים פונים למודעות בתשלום כדי להחזיר את נראות החיפוש.

הונאות "Duress vertical" ושמות עסק "ספאמיים"

ראשית, במבט על הבעיה. סקר המומחים שערך WSJ, מרבית התיקונים, הגרירה, החשמלאים, הקבלנים, עורכי הדין, המובילים וקטגוריות השירות האחרות של רכב אינם נמצאים בכתובות המוצגות במפות גוגל. באופן פנימי ב- Google, כך מסר העיתון, קטגוריות אלה מכונות "אנכיות מתח", בגלל הפרוביזציה שלהם להונאות שנבנו כדי לשכנע קורבנות כשהם פגיעים ביותר.

עסקים מזויפים אלה מציפים תוצאות חיפוש מקומיות על ידי הגדרת פרופילים מזויפים ב- Google My Business (GMB), השירות החינמי שמעביר את רשימות העסק בחיפוש בגוגל ובמפות Google. המצב הזה מדלל את נראות החיפוש אחר רישומי עסקים לגיטימיים, שודד אותם מלקוחות פוטנציאליים ומעמיד את המשתמשים במצב של הונאה.

כישלונה של גוגל להוריד רשימות עסק מזויפות ולאמת רשימות אמתיות זה תסכול עבור בעלי עסקים ומשווקים רבים. ג'ו יאנגבלוד, משווק SEO ודיגיטלי, אמר את הבעיות שהעסקים הלגיטימיים מתמודדים עם Google My Business. "היי @GoogleMyBiz עדיין יש כמה עסקים אמתיים עם חשבונות מושעים. בינתיים צצות חברות זבל מזויפות עם כתובות משרד וירטואליות בכל מקום. עבר כמעט שבוע שלם, האם אתה יכול בבקשה להגיב לאלו ?? ", צייץ יאנגבלוד השבוע.

הבעיה היא לא תמיד שחור לבן כמו רשימות מקומיות מזויפות ואמתיות. כפי שציין המשווק הדיגיטלי איתמר בלואר, עסקים אמתיים ממלאים מילות מפתח בפרופילים של Google לעסק שלי כדי לדרג גבוה יותר בחיפושים מקומיים גנריים (למשל, "החלפת נפט" או "עורך דין לפציעות אישיות").

ההנחיות של גוגל קובעות, "שמך אמור לשקף את שם העולם האמתי של העסק שלך, כפי שהוא משמש באופן עקבי בחזית החנות שלך, באתר האינטרנט, במכשירי כתיבה וכידוע ללקוחות." הוא גם מורה לעסקים לכלול פרטים כמו כתובת ואזור שירות, שעות פעילות וקטגוריות של החלקים האחרים בעסק שלך.

"התפיסה הבסיסית לכך היא שלא נראה שיש השלכות על מלית מילות מפתח ברשימות GMB, כפי שאופטימיזציה של לונדון הראתה שגם אחרי שגוגל קיבלה את העריכה שלי – הם פשוט הוסיפו את מילות המפתח שוב," אמר בלואר.

גם ההשפעה של מניפולציה זו אינה מוגבלת לתוצאות חיפוש מקומיות. צילום המסך מראה כי על ידי הוספת "סוכנות SEO" לשמה העסקי ב- GMB, סוכנות הצליחה להופיע בפאנל ידע למונח החיפוש הגנרי "סוכנות SEO דיגיטלית".

חלק מהמידע מעובד על פי אתר MArketingland

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:
  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…
   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר