כמה זמן לוקח ללמוד סייבר

ספטמבר 27, 2023

אין תגובות

על השאלה: כמה זמן לוקח ללמוד סייבר ניתן לענות במגוון דרכים, כשהגורם העיקרי שיקבע את התשובה נוגע למטרת הלימודים מלכתחילה. אם אתם מאלו שמעוניינים ללמוד את התחום כדי להתחיל לעבוד בו, יכול להיות שתהיו מופתעים מהתשובה.

באים ללימודים או באים ללמוד?

סייבר נחשב לתחום יחסית רחב אשר מרכז בתוכו תחומים רבים הקשורים לאבטחת מידע. מי שפועל בשוק ההייטק בישראל יודע לומר שהמעסיקים פחות מעריכים ידע סתמי והרחבת אופקים, ונוטים לקבל ולקדם מועמדות ומועמדים שבקיאים בעבודה עצמה, ושמסגולים לענות על הדרישות המקצועיות שכוללים התפקידים השונים.
לכן, חשוב לדעת שנדרשת למידה אמתית של תחום הסייבר, ולא רק למידה לשם התעודה או התואר.

מה צריך לכלול קורס סייבר איכותי?

ראשית, קורס חוקר סייבר איכותי כנראה כן יכלול מבדקים בסיסיים בהתחלתו. אין מה לחשוש מזה, אלא להיפך, הדבר מבטיח את איכות הקורס ואת קצב ההתקדמות בו. שנית, לימוד סייבר איכותי יכול להיות מוערך הרבה יותר אם מעורבת בו פרקטיקה. כך למשל מעורבות של משרד הביטחון יכולה לספק נופך פרקטי המשקף את העשייה בשוק כפי שהיא באמת, ומעלה את הסבירות למציאת עבודה בסיום ההכשרה בצורה משמעותית.
בנוסף, כדאי מאוד לראות שהקורס כולל לימודי פייתון, האקיניג ובדיקות חוסן, שכן אלו נחשבים לחלק מהמודלים המשמעותיים ביותר בעולם הסייבר.

כמה זמן לוקח ללמוד סייבר
אבל תכלס – כמה זמן לוקח ללמוד סייבר?

לאחר שמיפינו את המטרות, הגיע הזמן לומר את האמת: אין כיום סיבה להירשם ללימודים של שלוש או ארבע שנים, לבזבז כל כך הרבה זמן בתיאוריה, ולסיים עם אפס היכרות של השטח ושל השוק.
במקום זאת, מומלץ להירשם לקורסים ממוקדים לתעשייה שאתם מעוניינים בה, וכך להנות מקורס האורך 360 שעות בלבד, ולנצל את כל הזמן שתחסכו כדי להתחיל לעבוד ולצבור ניסיון בשטח.

מכללת איקום

מכללת איקום היא המכללה המובילה בישראל למקצועות ההייטק והדיגיטל. אם החלום שלכם הוא לעבוד בהייטק בתחום הסייבר, אתם מוזמנים ליצור קשר, להתייעץ ולהבין יחד כיצד תוכלו להגשים אותו.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר