לימודים סייבר

דצמבר 10, 2023

אין תגובות

לימודי אבטחת מידע וסייבר מאפשרים למדינות רבות, להתמודד יחד מול איום הסייבר הגלובלי. לימודים במקום מוסמך ומוכר, כמו מכללת איקום, מאפשרת שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום, במטרה לחזק את ההגנה על מערכות מידע ממשלתיות וארגוניות, מפני התקפות הסייבר.

הגידול בעבירות הסייבר

פושעי הסייבר נמצאים בכל מקום, וידם שלוחה לכל רחבי העולם. הציפיה היא כי שיתופי פעולה פנים מדינתיים ובינלאומיים, יעניקו את האפשרות להתמודד מול התקפות אלו.

מאז התפרצות הקורונה לראשונה, בה נאלצו אנשים שומרי חוק ושאינם, להתבצר בבתיהם, התפתח עוד יותר תחום זה. מספר עבירות הסייבר גדל: פשעים פיננסים, הלבנת הון, סחיטה וכופר, פריצה למערכות מידע חשובות, חדירה למאגרי מידע לצורך סחיטה או לצורך שינוי ועיוות נתונים, ועוד.

לימודים סייבר
האתגרים במאבק בפשיעה מקוונת

המאבק בפשיעת סייבר הוא מאתגר, מכיוון שמדובר פעמים רבות בפשיעה בינלאומית. במצב כזה, לעיתים הפורצים נמצאים במדינת אויב, כך שאין אליהם גישה. לעיתים מדובר על מדינות בהן החוקים שונים, וההאקר יכול להתחמק מעונש, ועוד.

שיתופי פעולה בין לאומיים

אנשים שעברו לימודי סייבר מומלצים, ומחזיקים תעודה מוכרת מטעם משרד הביטחון, כמו במכללת איקום, יכולים להירתם למשימה מאתגרת הזו, לעזור בשיתופי פעולה עולמיים, עם מדינות מכל רחבי העולם. במצב זה, ניתן להילחם בעוצמה חזקה ביותר בפשיעת הסייבר, ולהגן על הנתונים והמידע החשובים כל כך של כל ארגון, מדינה וחברה.

התועלת משיתופי פעולה בין לאומיים

העבודה המשותפת בין המדינות, יכולה לגרום לשינוי חוקתי, על מנת להקל על רשויות החוק לתפוס את הפורצים. היא חוסכת כסף רב הנמדד במליארדים מדי שנה, בתפיסת פורצים ובמניעת מתקפות. כך היא מאפשרת לארגונים וחברות, להתנהל בצורה בטוחה ורגועה.

שיתוף הפעולה בין המדינות, מאפשר גם שיתוף מידע, הכולל מידע על פרצות אבטחה, סיכונים, איומים ובעיות נוספות.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר