מדעי המחשב לימודי בינה מלאכותית

ספטמבר 25, 2023

אין תגובות

מדעי המחשב ולימודי בינה מלאכותית מעסיקים כיום את מרבית הצעירים שמעוניינים להשתלב בתעשיית ההייטק, ולא במקרה, אלו הלימודים שמובילים בסבירות הגבוהה ביותר לכניסה לתעשייה. אז אילו לימודים כדאיים יותר, ולאיזה אנשים עדיף לבחור באיזה מסלול?

מה ההבדלים בין לימודי מדעי המחשב לבין לימודי בינה מלאכותית?

לימודי מדעי המחשב בדרך כלל יתקיימו במוסד מסורתי להשכלה גבוהה, כלומר אוניברסיטה או מכללה אשר מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שללא אישור שלה לא ניתן להנפיק תואר אקדמי בישראל.
לעומת זאת, בינה מלאכותית נחשבת לנישה בתוך תעשיית ההייטק ובישראל אין אפשרות ללמוד תואר ראשון במסגרתה. לכן, לימודי בינה מלאכותית נעשים כלימודים AI מקצועיים המביאים לפיתוח התמחות בתחום הספציפי.

מדעי המחשב לימודי בינה מלאכותית
מה יותר כדאי?

יש לקחת בחשבון שתואר אקדמי לוקח כ-3 או 4 שנים לכל הפחות, ושעלות שכר הלימוד עומד על בין 12,000 ₪ לשנה באוניברסיטה לבין 30,000 ₪ – 40,000 ₪ במכללה או באוניברסיטה פרטית. לזה יש להוסיף פסיכומטרי (ולחלק מהאנשים גם שיפור בגרויות), וייתכן שאף ידרש מכם מעבר דירה על מנת לגור בסמיכות למוסד הלימוד שתלמדו בו.
מנגד, לימודי בינה מלאכותית אפשריים במתכונת שאינה מחייבת ביצוע פסיכומטרי או השלמת בגרויות, ושנמשכת פחות משנה. כך, בשלוש השנים שתחסכו תוכלו להתחיל לעבוד ולצבור ניסיון מעשי בשטח, ובזמן שחבריכם שרק יסיימו ללמוד יגיעו לשוק חסרי ניסיון, אתם כבר תהיו ככל הנראה בתפקידי ניהול זוטר ועם ידע עצום בהשוואה לידע התיאורטי שאצלם.

אז מה עדיף למי?

אם החלום שלכם הוא לעבוד באקדמיה ולהפוך לדוקטורנטים, אין ספק שהדרך הנכונה בשבילכם היא הדרך האקדמית הארוכה והמסורתית. אולם, אם המטרה הסופית שלכם היא השתלבות בשוק העובדה, עליכם בהחלט לשקול כיצד לנהל את הזמן ואת הכסף שלכם על מנת לרכוש השכלה שתביא אתכם לעבודה שאתם רוצים בה, בעמדה שאתם רוצים בה.
מכללת איקום חרטה על דגלה לשכתב את דרכי הלימוד הישנות ולהתאים אותן למציאות של שוק ההייטק המודרני. השיטה המוכחת מביאה ל-92% השמה בקרב הבוגרות והבוגרים במכללה.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר