מה זה אבטחת סייבר?

ינואר 14, 2024

אין תגובות

מה זה אבטחת סייבר? מהם המרכיבים המרכזיים באבטחת סייבר?

התפתחות איומי הסייבר

איומי הסייבר גדלים ומתפתחים ללא הרף, בתחכום ובזדון. לכן, אסטרטגיות של אבטחת סייבר, הפכו לחיוניות ביותר. כדי להגן על נתונים, מערכות ואנשים, מגורמים זדוניים, כל ארגון חייב לשלב אלמנטים מרכזיים, של אבטחת סייבר במערכות שלו. להלן כמה דוגמאות נפוצות.

אבטחת רשת

אבטחת רשת, מהווה את הבסיס לכל נושא אבטחת הסייבר. היא מתמקדת בהגנה על תשתית הרשת של הארגון, מפני גישה לא מורשית, פרצות נתונים ואיומים אחרים. זה כולל הטמעת חומות אש, מערכות זיהוי ומניעת חדירות (IDS/IPS), ארכיטקטורת רשת מאובטחת, וכן ניטור וניתוח שוטפים של תעבורת הרשת.

מה זה אבטחת סייבר
הגנה על נקודות קצה

נקודות קצה, כמו מחשבים נייחים, ניידים, מחשבים ניידים ושרתים, הם לרוב נקודות הכניסה, למתקפות סייבר. הגנה על נקודות הקצה, כוללת אבטחת מכשירים אלו באמצעים שונים. למשל, התקנה ועדכון קבוע של תוכנת אנטי וירוס מתקדמת, הטעמת הצפנת נקודות קצה, ואכיפת בקרות גישה חזקות.

הצפנת נתונים

ההגנה על נתונים רגישים, היא בעלת חשיבות עליונה, בכל תחום אבטחת הסייבר. היא מבטיחה שגם כאשר אנשים בלתי מורשים, קיבלו גישה למידע ונתונים, המידע יישאר בלתי קריא ובלתי שמיש. ניתן להחיל הצפנה על נתונים מאוחסנים, נתונים במעבר בין מערכות ורשתות, ונתונים בשימוש.

מה זה אבטחת סייבר?

רוצים לדעת מה זה סייבר ואבטחת מידע? זו רק ההתחלה. עוד לא שמעתם מאיתנו מספיק. מכללת איקום מכשירה מומחי סייבר מהשורה הראשונה, כך שלאחר הלימודים אצלנו, גם תקבלו תעודה מוכרת על ידי משרד הביטחון (מתאים למי שרוצה לעבוד במשרדי ממשלה), וגם עומדת בתקן הבינלאומי ISO9001. כך שתוכלו להיות גאים בתעודה שלכם, ולהתקבל לכל מקום עבודה שמכבד את עצמו.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר