מה זה אבטחת סייבר?

ינואר 14, 2024

אין תגובות

מה זה אבטחת סייבר? מהם המרכיבים המרכזיים באבטחת סייבר?

התפתחות איומי הסייבר

איומי הסייבר גדלים ומתפתחים ללא הרף, בתחכום ובזדון. לכן, אסטרטגיות של אבטחת סייבר, הפכו לחיוניות ביותר. כדי להגן על נתונים, מערכות ואנשים, מגורמים זדוניים, כל ארגון חייב לשלב אלמנטים מרכזיים, של אבטחת סייבר במערכות שלו. להלן כמה דוגמאות נפוצות.

אבטחת רשת

אבטחת רשת, מהווה את הבסיס לכל נושא אבטחת הסייבר. היא מתמקדת בהגנה על תשתית הרשת של הארגון, מפני גישה לא מורשית, פרצות נתונים ואיומים אחרים. זה כולל הטמעת חומות אש, מערכות זיהוי ומניעת חדירות (IDS/IPS), ארכיטקטורת רשת מאובטחת, וכן ניטור וניתוח שוטפים של תעבורת הרשת.

מה זה אבטחת סייבר
הגנה על נקודות קצה

נקודות קצה, כמו מחשבים נייחים, ניידים, מחשבים ניידים ושרתים, הם לרוב נקודות הכניסה, למתקפות סייבר. הגנה על נקודות הקצה, כוללת אבטחת מכשירים אלו באמצעים שונים. למשל, התקנה ועדכון קבוע של תוכנת אנטי וירוס מתקדמת, הטעמת הצפנת נקודות קצה, ואכיפת בקרות גישה חזקות.

הצפנת נתונים

ההגנה על נתונים רגישים, היא בעלת חשיבות עליונה, בכל תחום אבטחת הסייבר. היא מבטיחה שגם כאשר אנשים בלתי מורשים, קיבלו גישה למידע ונתונים, המידע יישאר בלתי קריא ובלתי שמיש. ניתן להחיל הצפנה על נתונים מאוחסנים, נתונים במעבר בין מערכות ורשתות, ונתונים בשימוש.

מה זה אבטחת סייבר?

רוצים לדעת מה זה סייבר ואבטחת מידע? זו רק ההתחלה. עוד לא שמעתם מאיתנו מספיק. מכללת איקום מכשירה מומחי סייבר מהשורה הראשונה, כך שלאחר הלימודים אצלנו, גם תקבלו תעודה מוכרת על ידי משרד הביטחון (מתאים למי שרוצה לעבוד במשרדי ממשלה), וגם עומדת בתקן הבינלאומי ISO9001. כך שתוכלו להיות גאים בתעודה שלכם, ולהתקבל לכל מקום עבודה שמכבד את עצמו.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר