מה זה הייטק

אפריל 4, 2022

אין תגובות

יש אנשים ששואלים מה זה הייטק. זו שאלה מובנת. ישנה כתבה בכלכליסט שיצאה בשנים האחרונות שהראתה שאחד מתוך תשעה אנשים עובד בתעשיית ההייטק. כך שאנחנו לכל הפחות יודעים שבתקופה זו, בשוק העבודה: לפחות אחד מתוך תשעה אנשים ידע מה זה הייטק. לפחות במידת מה.

מה זה הייטק עבור מי שלא עובד בהייטק?

אין זה אומר כמובן שאחד מתוך תשעה אנשים באמת עובד בעולם הייטק – אלא שבתקופה מסוימת, זה פחות או יותר היה היחס (על פי דיווחי הכתבה) בשוק העבודה. כאשר היו אנשים שלא היו בשוק העבודה ולכן השיעור היה מוטה בהתאם. בכל אופן, נניח שכל שאר האנשים רוצים לדעת מה זה הייטק – מה נוכל ונרצה להגיד להם?

מה זה הייטק

איך עוד אפשר לחשוב על מה זה הייטק?

ובכן, יש כמה דרכים לחשוב על השאלה מה זה הייטק. ראשית, ניתן להתייחס לאופי העבודה. שנית, נוכל להתייחס ליתרונות או לערך המתקבל כתוצאה מעבודה זאת. 

מה זה הייטק מבחינת תנאים מסוימים של אופי העבודה?

נתחיל עם החלק הראשון: מה זה הייטק? ובכן, ברמת אופי העבודה – מדובר בעבודה טכנולוגית. אם נשאל את מכללת איקום מה הם מציעים, אילו הכשרות יש עבור לימודי הייטק, כבר נוכל לקבל מושג. שכן, המכללה מציעה הכשרות טכנולוגיות שונות שכל אחת מכוונת לתפקיד מאוד ספציפי. כך שגם אם יש הבדלים בין תפקידים, ניתן להניח בנקל שמדובר שישיבה מול מחשב והבנה מסוימת של הקוד המפעיל אותו. לפחות ברמה בה התפקיד מבקש.

מה זה הייטק ואילו יתרונות יכולים להיות בכך?

יש שישאלו, מה זה הייטק, דווקא ברמת היתרונות. ובכן, לכל אדם יש את היתרונות היחסיים שהוא מקבל מאותה תוצאה. יש אנשים שאוהבים את שיעור השכר, יש אנשים שאוהבים את אופי העבודה, יש אנשים שאוהבים את התנאים וכן הלאה. במכללת איקום לדוגמה,קורס הייטק למתחילים מלמדים מורים שהרי מגיעים, לפחות בחלקם ובמידת מה – מהתעשייה. ניתן להיוועץ איתם ולתהות על קנקנו של ההייטק מנקודת מבטם. או כמובן, להתייעץ עם כל אדם שנמצא בתחום.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:











  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…











   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
















    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר