מה זה מתקפת סייבר?

ספטמבר 25, 2023

אין תגובות

רובנו יודעים לומר שמתקפת סייבר היא מתקפה שקשורה בפריצה דיגיטלית באופן כלשהו, אבל לא תמיד ברור לנו למה ואיך זה קורה. אז מה זה מתקפת סייבר באמת?

מה יכולות לכלול מתקפות סייבר?

גניבת מידע רגיש:

פריצה אל מערכות מידע בניסיון לגנוב מידע רגיש כמו: פרטים אישיים, פרטי כרטיסי אשראי, פרטים עסקיים סודיים ועוד.

פריצה למערכות מידע במטרה להזיק להן:

פריצה למערכות מידע כוללת מנעד רחב מאוד של אפשרויות, כאשר לצד גניבת מידע בדרך כלל המטרה תהיה איום בנזק על מנת לקבל כופר, או גרימת נזק מכוון על מנת לפגוע במתחרים או בישויות אוטונומיות מטעמי התנגדות אליהם (למשל טרור, או למשל פריצה למערכות קירור של מפעל מזהם על ידי תנועה אקולוגית).

Phishing (פישיניג):

הונאה דרך התחזות, המבוצעת מול אנשים פרטיים. הבעיה המשמעותית מבחינת החברות היא שעובדים נכנסים לקישורים חשודים דרך המחשב בעבודה וכך חושפים את החברה כולה.

מה זה מתקפת סייבר?
מה המשמעות של התקפות סייבר?

מתקפות סייבר יכולות לגרום לנזקים כבדים לאנשים, עסקים וארגונים. נזקים אלו יכולים לכלול אובדן מידע, אובדן יכולת לתפקד, גרימת נזקים פיננסיים ואפילו סיכון לבטיחות הציבור.
כתוצאה מכך עלתה המודעות לחשיבות אבטחת המידע והסייבר, וכיום כל חברה או ארגון משקיעים המון משאבים בכדי להבטיח הגנה מלאה על השרתים ומערכות המידע שלהם.

האם מדובר בתחום שכדאי ללמוד?

לאחר שהבנו מה זה מתקפת סייבר, התשובה ברורה מאוד: בהחלט כן! נשות ואנשי סייבר בעלי יכולות גבוהות משתכרים בסכומי עתק, ולא במקרה, שהרי כיום כמעט כל חברה מבססת את הפעילות שלהם על מערכות מחשוב וענן, כך שההגנה עליהם היא מטרה עליונה.
מכללת איקום מעסיקה מומחי סייבר ואבטחת מידע מהשורה הראשונה, ומעבירה קורס סייבר באינטרנט חדשני להכשרה ממוקדת בתחום. הקורסים נבנו בשיתוף ספקים ממשרד הביטחון, ומוכרים בארץ ובעולם.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר