מה זה CSS

ינואר 30, 2023

אין תגובות

CSS, או Cascading Style Sheets, היא שפת עיצוב המשמשת לשליטה בפריסה ובהצגת דפי אינטרנט. זאת בשילוב HTML ,Hypertext Markup Language, השפה המגדירה את המבנה ואת התוכן של דף אינטרנט. בעוד ש־HTML משמש ליצירת מבנה של דף אינטרנט, CSS משמש כדי לשלוט כיצד מבנה זה מוצג למשתמש.

האם אתם מחפשים קורס HTML CSS אונליין שיעזור לכם לפתח את כישורי HTML CSS שלכם? מכללת איקום מציעה קורס לימוד מקוון מקיף שנועד לצייד את הסטודנטים בידע ובכישורים הדרושים להם כדי להצליח בעולם הטכנולוגיה ההולך וגדל.

מה זה CSS

יתורונות CSS

 • אחד היתרונות העיקריים של CSS הוא האפשרות שהשפה נותנת למפתחים להפריד בין הצגת דף אינטרנט לבין המבנה והתוכן שלו. הפרדת התחומים הזו מקלה בהרבה על עדכון ותחזוקת דפי אינטרנט, שכן ניתן לבצע שינויים בפריסה או במצגת בקובץ ה־CSS, מבלי להשפיע על ה־HTML. הדבר גם מקל על מפתחים ליצור עיצוב עקבי על פני מספר דפי אינטרנט על־ידי הגדרת סט של סגנונות שניתן לעשות בהם שימוש חוזר בכל אתר אינטרנט.
 • CSS מספק מגוון רחב של אפשרויות סגנון, כגון היכולת לשלוט בגודל ובצבע של טקסט, צבע הרקע של אלמנטים והמרווח בין האלמנטים. השפה גם מאפשרת למפתחים ליצור פריסות מורכבות תוך שימוש בטכניקות כמו flexbox ו־grid, שמקלים על יצירת עיצובים רספונסיביים המותאמים לגדלים שונים של מסך ולהתקנים. נוסף לכך מספקת שפת CSS מגוון רחב של בוררים, המאפשרים למפתחים למקד אלמנטים ספציפיים בדף אינטרנט, דבר שמקל על החלת סגנונות על חלקים ספציפיים באתר.
 • ל־CSS קיים מגוון רחב של תכונות מתקדמות כגון אנימציות, מעברים ושאילתות מדיה, המאפשרות למפתחים ליצור דפי אינטרנט דינמיים ואינטראקטיביים. אנימציות ומעברים מקלים על הוספת אפקטים עדינים לדפי אינטרנט כגון דהייה פנימה, או יציאה של אלמנטים או הזזתם על המסך. שאילתות מדיה מאפשרות למפתחים להחיל סגנונות שונים על דף אינטרנט בהתבסס על גודל המסך או המכשיר, מה שמקל על יצירת עיצובים רספונסיביים המותאמים למכשירים וגדלים שונים של מסך.
 • CSS הפך לעוצמתי יותר עם הצגת מעבדי CSS קדם כגון Sass ו־Less, המספקים תכונות נוספות – משתנים, פונקציות ומיקסינים – המקלים על הכתיבה ועל התחזוקה של CSS. מעבדי קדם אלה מאפשרים למפתחים לכתוב CSS בצורה יותר מודולרית וניתנת לשימוש חוזר, דבר שמקל על היצירה ועל התחזוקה של אתרים גדולים ומורכבים.

עם מגוון רחב של נושאים הכוללים סקריפטים בצד השרת, עיצוב ופיתוח אתרים ועוד, קורס תכנות אונליין של מכללת איקום הוא אידיאלי למי שרוצה להיות בטוח ביכולות הקידוד שלו.

עוד על מה זה CSS

חשוב לציין ש־CSS אינה שפת תכנות. זוהי שפת סטיילינג המשמשת לשיפור המראה החזותי של דף אינטרנט. המשמעות היא שאין לה את היכולת לתמרן או לשנות את התוכן או המבנה של דף אינטרנט. עם זאת ניתן להשתמש בה בשילוב עם JavaScript, שפת תכנות, ליצירת דפי אינטרנט אינטראקטיביים ודינאמיים.

כדי להשתמש ב־CSS, מפתחים חייבים ליצור קובץ CSS ולקשר אותו למסמך ה־HTML שלהם. זה נעשה על־ידי הוספת אלמנט "קישור" לקטע "ראש" של מסמך ה־HTML, המצביע על המיקום של קובץ ה־CSS. ברגע שקובץ ה־CSS מקושר, מפתחים יכולים להשתמש בבוררי CSS כדי למקד לאלמנטים ספציפיים בדף האינטרנט ולהחיל עליהם סגנונות.

במכללת איקום לומדים CSS

CSS הוא כלי חיוני לכל מפתח או מעצב אתרים. הוא מאפשר למפתחים לשלוט בפריסה ובהצגת דפי אינטרנט בצורה נפרדת מהמבנה והתוכן. הדבר מקל על העדכון ועל התחזוקה של דפי אינטרנט וגם מאפשר למפתחים ליצור עיצוב עקבי על פני מספר דפי אינטרנט. עם מגוון רחב של אפשרויות עיצוב, תכונות מתקדמות והיכולת לעבוד עם מעבדי קדם ו־JavaScript, CSS מספק ערכת כלים רב־עוצמה ליצירת דפי אינטרנט מושכים ויזואלית ואינטראקטיביות. מכללת איקום מזמינה אתכם ללמוד CSS.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר