מה זה SOC Analyst

דצמבר 10, 2023

אין תגובות

אבטחת הסייבר מהווה חלק בלתי נפרד מפעילותו של כל ארגון. ככל שאיומי הסייבר מחריפים, וגדלים במורכבות ובתדירות שלהם, כך העסקים זקוקים לאנשי מקצוע ייעודיים, כדי לזהות, לנתח ולטפל ביעילות באיומים הללו.

כאן נכנס תפקידו של אנליסט מרכז תפעול האבטחה (SOC).

מה זה SOC Analyst?

אנליסט SOC הוא האחראי על ניטור וניתוח מערכות האבטחה, הרשתות והנתונים של הארגון. זאת כדי לזהות ולהגיב לאיומי סייבר פוטנציאליים. הם עובדים בסביבת מרכז תפעול אבטחה (SOC) דינמית, וממלאים תפקיד מכריע בשמירה על עמדת אבטחה חזקה עבור הארגון.

תחומי האחריות של אנליסט SOC

ניטור ותגובה לאירועים

אחת מתחומי האחריות העיקריים של אנליסט SOC היא לנטר אירועי אבטחה והתראות, שנוצרו על ידי כלים ומערכות אבטחה שונות. הוא מנתח ללא הרף יומנים, תעבורת רשת, והתנהגות מערכת. זאת כדי לזהות פעילויות חשודות. כאשר מזוהים איום או איום פוטנציאלי, אנליסט ה-SOC יוזם נהלי תגובה לאירועים, חוקר את האירוע, ונוקט בפעולות הנדרשות כדי להפחית את הסיכונים.

ציד איומים וניתוח שלהם

אנליסטים של SOC מחפשים באופן יזום איומים ופגיעות פוטנציאליים בתוך תשתית הארגון. הם משתמשים בטכניקות שונות כדי לזהות חולשות ואינדיקטורים לפרצה. גישה זו עוזרת לזהות ולמנוע מתקפות סייבר לפני שהן גורמות נזק.

חקירה ודיווח על אירועים

כאשר מתרחשת תקרית, אנליסטים של SOC אחראים לחקור את הסיבה, ההיקף ותיעוד הפרטים הרלוונטיים. הם מרכיבים דוחות אירועים, כולל ציר הזמן, הפעולות שננקטו והמלצות לשיפור אמצעי האבטחה. דוחות אלה חשובים להבנת השפעת האירוע, יישום אסטרטגיות תיקון ומניעת התרחשויות עתידיות.

ניהול כלי אבטחה

אנליסט SOC אחראי על ניהול ותחזוקת כלי האבטחה שבהם משתמשים בארגון. זה כולל הגדרת כלים חדשים, עדכונם ושיפורם על מנת להבטיח את היעילות המרבית. כמו כן, הם מבצעים ניתוחי נתונים מתמשכים כדי לזהות מגמות ולשפר את מערך ההגנה.

שיתוף פעולה ותקשורת

תפקיד נוסף של אנליסט SOC הוא לתקשר ולשתף פעולה עם צוותים אחרים בארגון. זה כולל עבודה עם מחלקת IT, מחלקות עסקיות אחרות וספקים חיצוניים. תקשורת אפקטיבית ושיתוף פעולה הם המפתח להבטחת תגובה מתואמת לאיומי סייבר.

יתרונות בעבודה כ-SOC Analyst

עבודה כ-SOC Analyst מציעה יתרונות רבים. זהו תפקיד בעל משמעות גבוהה שמאפשר להיות חלק ממערך ההגנה של הארגון. התפקיד מאתגר ודינמי, מספק הזדמנויות ללמוד ולהתפתח כל הזמן, ולעבוד עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הסייבר.

אם אתם מחפשים קריירה מאתגרת ומרתקת בתחום הסייבר, תפקיד של SOC Analyst יכול להיות הבחירה המושלמת עבורכם. באיקום, תוכלו ללמוד את כל המיומנויות והידע הנדרש כדי להצליח בתפקיד זה ולהתחיל קריירה מצליחה באבטחת סייבר.

לפרטים נוספים על קורסי סייבר נוספים המוצעים על ידי איקום, בקרו באתר שלנו.

 

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר