מה זה SOC Analyst

דצמבר 10, 2023

אין תגובות

מה זה SOC Analyst? אבטחת הסייבר מהווה חלק בלתי נפרד מפעילותו של כל ארגון. ככל שאיומי הסייבר מחריפים, וגדלים במורכבות ובתדירות שלהם, כך העסקים זקוקים לאנשי מקצוע ייעודיים, כדי לזהות, לנתח ולטפל ביעילות באיומים הללו.

כאן נכנס תפקידו של אנליסט מרכז תפעול האבטחה (SOC).

מה זה SOC Analyst?

אנליסט SOC, הוא האחראי על ניטור וניתוח מערכות האבטחה והרשתות והנתונים של הארגון. זאת כדי לזהות ולהגיב לאיומי סייבר פוטנציאליים. הם עובדים בסביבת מרכז תפעול אבטחה (SOC) דינמית, וממלאים תפקיד מכריע, בשמירה על עמדת אבטחה חזקה עבור הארגון.

מה זה SOC Analyst
תחומי האחריות של אנליסט SOC

לאנליסט SOC יש מגוון תחומי אחריות, נפרט אותם להלן.

ניטור ותגובה לאירועים

אחת ממתחומי האחריות העיקריים של אנליסט SOC, היא לנטר אירועי אבטחה והתראות, שנוצרו על ידי כלים ומערכות אבטחה שונות. הוא מנתח ללא הרף יומנים, תעבורת רשת, והתנהגות מערכת. זאת כדי לזהות פעילויות חשודות. כאשר מזוהים איום או איום פוטנציאלי, אנליסט ה-SOC יוזם נהלי תגובה לאירועים, חוקר את האירוע, ונוקט בפעולות הנדרשות כדי להפחית את הסיכונים.

ציד איומים וניתוח שלהם

אנליסטים של SOC מחפשים באופן יזום, איומים ופגיעות פוטנציאליים, בתוך תשתית הארגון. הם משתמשים בטכניקות שונות, כדי לזהות חולשות ואינדיקטורים לפרצה. גישה זו, עוזרת לזהות ולמנוע מתקפות סייבר, לפני שהן גורמות נזק.

חקירה ודיווח על אירועים

כאשר מתרחשת תקרית, אנליסטים של SOC אחראים לחקור את הסיבה, ההיקף ותיעוד הפרטים הרלוונטיים. הם מרכיבים דוחות אירועים, כולל ציר הזמן, הפעולות שננקטו והמלצות לשיפור אמצעי האבטחה. דוחות אלה חשובים להבנת השפעת האירוע, יישום אסטרטגיות תיקון, ומניעת התרחשויות עתידיות.

מה עוד?

באיקום קורסים הכי מבוקשים, תלמדו תחומים רבים הקשורים לאנליסטים של SOC. שיתופי פעולה ותקשורת, למידה ושיפור מתמידים, ניהול כלי אבטחה ועוד.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר