סוגי אבטחת מידע

ספטמבר 25, 2023

אין תגובות

ישנו מגוון אדיר של סוגי אבטחת מידע, המכסה תחומים שונים ומשימות מגוונות בעולם הגנת המידע. ריכזנו לכם רק כמה על מנת שתוכלו לקבל מושג כמה גדול התחום, ואיך כדאי להיכנס אליו.

הסוגים הבולטים של אבטחת המידע:

1. אבטחת מידע ברשת: אבטחה הכוללת הגנה על תקשורת בין מכשירים, הגנה על המידע ברשתות חוטיות ואלחוטיות, בקרה וסינון על התוכן המועבר.
2. אבטחת נתונים ופרטיות: הגנה על הנתונים מפני משתמשים בעלי גישה לא מורשית. עושה שימוש בהצפנה ובפיתוח של כלים למניעת גישה.
3. אבטחת יישומים: הגנה על הקוד והתוכנה מפני תקיפות, ניסיונות העתקה ופגיעה מכוונת מצד מתחרים.
4. אבטחת גישה וזיהוי: אבטחת מידע הנוגעת להגנה על המשתמשים במערכות אוטומטיות (למשל בהזדהות דיגיטליים בכניסה לחשבון הבנק באפליקציה).
5. אבטחת מנהלים וגורמי פנימיים: הגנה על ההרשאות והגישות של גורמי פנימיים בארגון, כמו מנהלי מערכות, עובדים בכירים, דירקטורים ועוד.
6. אבטחת אירועים וניהול סיכונים שוטף: זיהוי, הערכה וניהול סיכונים פוטנציאליים ואירועים אבטחתיים בטרם ההתרחשות. מתאים לאלו שמתחברים לעיסוק במחקר, ושבעלות או בעלי חשיבה צופנה פני עתיד.

סוגי אבטחת מידע

7. אבטחת ענן (Cloud Security): הגנה על המידע השמור בענן ועל הגישה אליו.
8. אבטחת תשתיות (Infrastructure Security): הגנה על האינטרנט בארגון ועל מערכות המידע.
9. אבטחת מובייל (Mobile Security): אחד מסוגי אבטחת המידע הפופולריים ביותר כיום.
10. אבטחת הפעילות האנושית: הגנה על המשתמשים מפני פריצות שעשויות לנבוע מטעויות אנוש (Phishing), הדרכה והזהרה מאיומים דיגיטליים.

מה עושים עם כל המידע הזה?

כפי שניתן לראות ישנן נישות רבות של אבטחת מידע, ואכן הכמות הרבה עשויה לבלבל. אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו במכללת איקום, המכללה למקצועות ההייטק והדיגיטל של התעשייה בישראל עבור קורס ניהול רשתות תקשורת. בין היתר, תוכלו להתרשם מהרשת החברתית אקדמית בעזרתה הבוגרות והבוגרים שלנו מסייעים זה לזה במציאת עבודה ובהתמודדות וחשיפה לאתגרים הכי עדכניים בשוק.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר