סוגי מתקפות סייבר

דצמבר 2, 2023

אין תגובות

ישנו מגוון של סוגי התקפות סייבר, חלקן מוכרות לציבור הרחב, וחלקן מוכרות רק לאנשי מקצוע. בתחום הסייבר, נלמדים כל סוגי ההתקפות, כמו גם הדרך להתמודד עימן.

התקפת מניעת שירות

זו מתקפת סייבר מוכרת ונפוצה. המטרה שלה היא להקריס את השרת בגלל עומס. העיקרון שלה נובע מכך שלכל שרת יש הספק שירות מוגבל. כאשר דורשים ממנו כמות מוגזמת של נתינת שירות, הוא קורס. קיימים בה שני סוגים עיקריים:

DOS

ההאקר שולח את אותה בקשה שוב ושוב, וכך יוצר עומס גדול מדי על השרת, ומפיל אותו.

DDOS

התקפה זו משתמשת בכמה מחשבים, המבקשים שירות מסוים, וכך יוצרים עומס על השרת וקריסה שלו.

פריצת מחשבים ואתרים באמצעות גילוי הסיסמא

גילוי הסיסמא מתבצע במגוון דרכים שונות, רובן איטיות, מאחר ונדרשת עבודה יסודית עד למציאת הסיסמא.

Brute Force

זו צורת התקפה איטית, שבה ההאקר מריץ מגוון אפשרויות במטרה לחשוף את קוד הכניסה לאתר. אם הוא יודע כי נדרשת סיסמה בעלת שמונה תווים, המערכת שלו תריץ את כל האפשרויות, כולל מספרים, אותיות וסימנים, החל מ: 11111111, דרך 11111112, ועד בכלל.

Dictionary Attack

גם זו מתקפה איטית. באמצעותה ההאקר משתמש במאגר סיסמאות קיים, שהוא מריץ בניסיון להתחבר לאתר. כאן הוא משתמש בסיסמאות מוכרות ונפוצות: שמות, תאריכים, מקומות ועוד.

Hybrid Attack

שיטה זו משלבת את השיטות הקודמות, כך שהיא עובדת בצורה יעילה למציאת הסיסמא.

שיטות דיוג ופריצה

שמעתם על סוס טרויאני, תולעים ופישינג? ומה לגבי התחזות, גניבת פרטים ופריצה לאתרים? ישנם מאות סוגי התקפות סייבר. חלק מהמתקפות האלו כוללות:

סוס טרויאני

סוס טרויאני הוא תוכנה זדונית שנראית כתוכנה לגיטימית אך מבצעת פעולות זדוניות כשהיא מופעלת. היא מאפשרת להאקרים גישה למחשב שלך ושליטה בו.

פישינג

פישינג הוא שיטת התקפה שבה ההאקר שולח הודעות מייל או הודעות טקסט מזויפות שמתחזות למוסדות לגיטימיים כדי לגרום לנמענים למסור מידע רגיש כמו סיסמאות או פרטי כרטיסי אשראי.

גניבת פרטים

שיטה שבה ההאקר גונב מידע אישי או כספי של המשתמש על ידי שימוש בטכניקות שונות כמו התקפות פישינג או שימוש בתוכנות זדוניות.

תולעים

תולעים הן תוכנות זדוניות שמתפשטות במהירות ברשתות מחשבים, על ידי ניצול פרצות אבטחה במערכות ההפעלה או בתוכנות אחרות.

לימודים במכללת איקום

אם התחום מעניין אתכם, לאיקום יש הרבה מה להציע. מכללת איקום ללימודי הייטק מביאה לקדמת הבמה את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ללימודי הייטק, ומזמינה גם אתכם להצטרף וללמוד.

מכללת איקום מציעה קורסי סייבר מקיפים ומתקדמים שיכינו אתכם לעולם אבטחת המידע והסייבר המורכב והמרתק. למידע נוסף על הקורסים שלנו ולצפייה בתכני לימוד, בקרו באתר שלנו או התקשרו אלינו.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר