פיתוח תוכנה מה זה

ספטמבר 25, 2023

אין תגובות

פיתוח תוכנה הפך לשם נרדף לתפקיד מוביל ומתגמל בהייטק. אבל מה באמת הוא כולל, איך לומדים אותו ומה נדרש? בואו לקרוא על פיתוח תוכנה ומה זה.

על רגל אחת

פיתוח תוכנה הוא תהליך שבו נבנית ונוצרת תוכנה ממוחשבת, אפליקציה או מוצר. התהליך כולל שלבים רבים הנעשים על ידי צוותי פיתוח טכנולוגיים, הכוללים: מפתחים, מעצבים, מהנדסים ועוד מגוון רחב של נשות ואנשי מקצוע.

פיתוח תוכנה מה זה
מה השלבים העיקריים בתהליך פיתוח תוכנה?

תכנון וניתוח:

בשלב הראשון מבוצע סיווג בעזרתו קובעים את דרישות התוכנה, נבנית תכנית עבודה כללית ועורכים ניתוח לאפליקציה המבוקשת. זהו השלב בו נשות ואנשי הפיתוח לומדים ומפנימים את הצרכים והיעדים העיקריים של המערכת הנדרשת.

עיצוב:

המטרה של השלב היא לעצב ממשק משתמש, גרפיקה וכן את האלמנטים הוויזואליים של התוכנה. כאן נשות ואנשי הפיתוח פחות מעורבים ובעיקר פועלים על פי הנחיות האפיון.

פיתוח:

בניית הקוד ליצירת הפונקציות והתוכן הדרושים. כתיבת קוד במגוון תוכנות כגון: HTML ו-JavaScript המרכיבים את ממשק המשתמש. בנוסף, עבודה שכוללת לוגיקה בבניית המוצר, שרתים, וכלים אחרים ליצירת התשתית הטכנולוגית להרצה.

בדיקות:

ביצוע בדיקות שונות בכדי לוודא שהתוכנה פועלת כמו שצריך. בין היתר בדיקות לכל יחידה (Unit Testing), בדיקות אינטגרציה (Integration Testing), ובדיקות של יחידות ממשקי משתמש (UI Testing).

תחזוקה ופיתוח נוסף:

מכאן המוצר עובר למחלקת השיווק ומפורסם. לאחר הפרסום, התוכנה לעיתים נדרשת לתחזוקה ושדרוגים. הפיתוח הנוסף כולל הוספת תכונות חדשות ונמשך בדרך כלל גם כשהמוצר כבר בחוץ על מנת לשדרג ולעדכן אותו.

כיצד כדאי ללמוד את התחום?

מכללת איקום היא בין המכללות המובילות בישראל למקצועות ההייטק והדיגיטל, ומציעה קורסי פיתוח תוכנה פרקטים וממוקדים על מנת לאפשר תחילת עבודה וצבירת ניסיון במהירות. בוגרות ובוגרי קורס פיתוח תוכנה לימודי ערב נהנים ממערך השמה ומרשת חברתית אקדמית המסייעת ביצירת קשרים ופתיחת דלתות בשוק.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר