שכר סייבר 2023 / 2024

נובמבר 30, 2023

אין תגובות

שכר סייבר לשנים 2023 ו-2024 יכול להיות משימה מורכבת לחישוב, בשל התפקידים המגוונים בתחום. בנוסף, אבטחת הסייבר נעשתה דאגה משמעותית עבור ארגונים וחברות. לכן הביקוש למומחי סייבר זינק, מה שהוביל לניפוח משכורות, וחבילות העסקה מפתות לבעלי מומחיות בתחום.

חשוב לציין כי מדי שנה השכר מתעדכן לפי ביקושים והיצע.

חישוב משכורות אבטחת סייבר

כמו בכל מקצוע, כמה גורמים משפיעים על חישוב השכר:

ותק ומומחיות בתחום

לניסיון ומומחיות יש תפקיד מכריע, בקביעת שכרו של איש אבטחת הסייבר. ככל שיש יותר שנות ניסיון, ורקורד מוכח של הצלחה, כך המשכורת צפויה להיות גבוהה יותר. לימודי קורס סייבר התקפי יכולים לסייע למועמדים להשתלב בתחום אבטחת הסייבר ולקבל משכורות גבוהות.

השכלה וכישורים

רקע, השכלה וכישורים משפיעים גם הם על המשכורת. תואר ראשון או שני בתחום אבטחת הסייבר, מדעי המחשב, או תחום קרוב אחר, מספק לאנשים בסיס מוצק, של ידע תיאורטי ומעשי. תארים והסמכות, ותעודות מטעם מכללות מוכרות, כמו מכללת איקום – שמוסמכת על ידי משרד הביטחון, יכולות לשפר את המוניטין, ולהוביל את העובד למשכורות גבוהות יותר.

כמובן שגם תעודות כמו CISSP או CEH, מקבלות העדפה משמעותית מבחינת העסקה ומשכורת.

תפקיד ורמת אחריות

התפקיד והיקף האחריות, משפיעים משמעותית על השכר. ככל שהתפקיד ברמה גבוהה, כך הוא מגיע עם חבילת הטבות ומשכורת משתלמות.

תעשייה ומיקום

חברות הפועלות במגזרים מפוקחים, כמו תחום הפיננסים או הבריאות, עשויות להציע משכורות גבוהות יותר, על מנת למשוך כשרונות חזקים. למרבה הצער, לגורם הגיאוגרפי יש גם השפעה לא מעטה. בישראל יש פערים בין אזור המרכז לפריפריות, וברמה עולמית, יש הבדלים בין Silicon Valley למקומות קטנים יותר.

ביקוש והיצע

הביקוש לאנשי אבטחת הסייבר עולה כיום על ההיצע, לכן מחוזרים אנשי סייבר מקצועיים ומומחים. חשוב לבחור נכון את מקום ההכשרה, כדי לקבל את ההזדמנויות המשתלמות ביותר. קורס חוקרי סייבר הוא השקעה משתלמת עבור מי שמעוניין להשתלב בתחום אבטחת הסייבר ולהגדיל את אפשרויות התעסוקה שלו.

שכר סייבר לשנת 2023 / 2024

בשנים האחרונות, שכר הסייבר נמצא במגמת עלייה מתמדת. התפקידים הזוטרים יחסית, מכניסים כ-10,000-15,000 שקלים בחודש. אך בתפקידים הבכירים, עם ותק של מעל 5 שנים, אפשר להגיע ל-30,000-40,000 שקלים, וגם יותר מזה.

במכללת איקום מציעים מסלולי לימוד מגוונים בתחום אבטחת הסייבר, המעניקים לסטודנטים את הידע והכישורים הנדרשים להשתלב ולהצליח בשוק העבודה המודרני. ניתן לקרוא עוד על קורסי אבטחת הסייבר באתר המכללה.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר