תנאי קבלה סייבר ואבטחת מידע

ינואר 7, 2024

אין תגובות

תנאי קבלה ללימודי אבטחת מידע מגוונים מאוד, ומשתנים בין המכללות. חלקן דורשות רק 12 שנות לימוד ותעודת בגרות, וחלקן גם יסודות מדעי המחשב, אנגלית טובה, ועמידה בראיון אישי או במבחן מיון.

למה יש תנאי קבלה סייבר ואבטחת מידע?

הדיגיטציה העולמית, גרמה למהפכה עצומה, בחיים הפרטיים של כל אדם. האינטרנט של הדברים (LOT), מחבר בין חפצים יומיומיים לבין האינטרנט, והופך את הבית לבית חכם, שניתן לנהל אותו מתוך הסמארטפון. אך המצב הזה יצר אתגרים לא מעטים בתחום אבטחת הסייבר. זו בין השאר הסיבה שנדרשים אנשים מקצועיים במיוחד, לעמוד בראש מחלקות הסייבר, בארגונים הקשורים לאינטרנט של הדברים, ולהגן על הבית פנימה.

תנאי קבלה סייבר ואבטחת מידע
למה כל כך חשוב שתהיה אבטחת סייבר על הבית החכם?

מכשירים מחוברים בבית, יוצרים ומשדרים כמויות אדירות של נתונים. בהעדר אבטחה, קל לנצל אותם לשימושי פשע.

נזקים רגשיים וכספיים

לדוגמא, אם מדובר על קבלת גישה לא מורשית למידע פרטי- תמונות, פרטי אשראי ועוד. ואם מדובר על החדרת מידע זר לטלויזיה בסלון, או לסמארטפון של הילד.

נזקים ברכוש

למשל, כאשר מדובר על מעקב צמוד על הרגלי הבית ופריצה פיזית, ואם מדובר על השתלטות על המקרר, ועל מערכת האזעקה של הבית. אין מי שרוצה שיקרו לו דברים מעין אלו.

אובדן חיים

האקרים שמשתלטים על מערכות הרכב הממוחשבות, עלולים לפגוע במערכות הרכב, כמו מערכת ההיגוי, הבלימה וההאצה. מה שיוצר סיכון לתאונות ואובדן חיי אדם. דוגמה זו מדגימה בצורה חריפה, כמה יש צורך באבטחת סייבר, ברמה הגבוהה ביותר, בבתים חכמים והאינטרנט של הדברים.

מכללת איקום

למכללת איקום דרושים סטודנטים בעלי מנת משכל גבוהה, שמעוניינים לספק שמירה על חיי אדם ועל רכושם של אזרחים. פנו אלינו עוד היום.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר