תפקידים בסייבר

מרץ 22, 2023

אין תגובות

רבים מאיתנו מקשרים את המונח "סייבר" לסרטי מתח, אבל האמת היא שזה אחד התחומים הכי משגשגים בהייטק הישראלי והבינלאומי. כתגובת נגד לאיומי אבטחת מידע מגורמים עבריינים, התעורר הצורך בבעלי מקצוע שיגנו על ארגונים ועל המידע שברשותם. יש מגוון של תפקידים בסייבר, ועל הבולטים בהם נפרט בהמשך המאמר.

תפקידים בסייבר
במה אפשר לעבוד בסייבר?

כל אחד משלל התפקידים בסייבר דורשים היכרות מעמיקה עם התחום, יכולת לימוד עצמית, חשיבה אנליטית ויצירתיות בפתרון בעיות שעולות תוך כדי העבודה.

תפקיד SOC Analyst

אלו הם אנליסטים שמטרתם לזהות בעיות ולנתח פעילות חריגה. זהו תפקיד שקיים בכל חברה ונועד להגן המידע הפרטי של החברה מפני איומי אבטחה. לכן, יש ביקוש רב לאנליסטים כאלו, גם במגזר הפרטי וגם בציבורי.

כדי להצליח בתפקיד SOC Analyst אתם חייבים להכיר מערכות הפעלה, שפות תכנות, טכניקות סייבר לצורך הגנה והתקפה ועוד. מעבר לכך, אתם צריכים להיות בעלי יכולת לימוד עצמי, מכיוון שמדובר בטכנולוגיות שמתפתחות בכל יום וסביר להניח שתצטרכו ללמוד על החידושים בתחום באופן קבוע.

תפקיד Penetration Tester

בודקי חדירה, או בקיצור באנגלית PT, הם בעלי תפקיד שמחפשים פרצות אבטחה במערכות ממוחשבות של חברות וארגונים, לפני שהחברה תהפוך לקורבן של עברייני סייבר. בפועל, מי שעובד בתפקיד זה מבצע בדיקות חוסן, שכוללות הדמיות של התקפה, ניסיונות פריצה למערכות של הארגון וחיפוש אחר נקודות תורפה.

עם סיום ביצוע בדיקת החוסן, אנשי PT מכינים דיווח מפורט על הממצאים ומעבירים אותו לבעלי תפקידים רלוונטיים בחברה, כדי שניתן יהיה לקבל החלטות בנוגע לאופן הטיפול בבעיות שהתגלו, אם התגלו כאלו.

אם אתם מתעניינים בתחום הסייבר ורוצים לרכוש ידע וניסיון, הצטרפו לקורס סייבר ללוחמים משוחררים מתקדם של מכללת איקום והתחילו לצעוד לעבר קריירה חדשה, מאתגרת ורווחית.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר