תפקידי פיתוח תוכנה

ינואר 7, 2024

אין תגובות

תפקידי פיתוח תוכנה הם רבים, משום שהתחום רחב ומגוון מאוד. התפקידים כוללים את כל שלבי התהליך של פיתוח, מהגדרת הצרכים, ועד פרסום התוכנה.

תפקידי פיתוח התוכנה הנפוצים ביותר

להלן כמה תפקידי פיתוח תוכנה נפוצים ומוכרים:

מפתח תוכנה

זהו האדם שאחראי על כתיבת הקוד של התוכנה. הוא צריך להיות בעל ידע בשפות תכנות, ארכיטקטורת תוכנה, וכמובן גם באלגוריתמים.

מנהל פרויקט

הוא האדם האחראי, על ניהול תהליך הפיתוח של התוכנה. מנהלי פרויקטים, צריכים להיות בעלי כישורי ניהול, תקשורת, ופתרון בעיות, על מנת להתמודד עם הצוות, להאציל סמכויות, ואף לפשר בין עובדים מקרה הצורך.

אנליסט מערכת

אנליסט מערכת, אחראי על הבנת הצרכים של המשתמש, והגדרתם. אנליסטים אלו, צריכים להיות בעלי כישורי ניתוח, הבנה של עסקים, ויכולת תקשורת טובה. זאת על מנת לעבוד עם הלקוחות של החברה בצורה נעימה, להגדיר את צרכי המשתמש של התוכנה, ולדעת לגשר בין ציפיות הלקוח לבין האפשרויות בשטח.

בודק תוכנה

בודק תוכנה הוא האחראי על בדיקת התוכנה, כדי לוודא שהיא עובדת כראוי. בודקי תוכנה צריכים להיות בעלי ידע בשפות תכנות, ובטכניקות בדיקה. אמנם הם נמוכים יחסית בהיררכיה המקצועית, אך מצד שני, בלעדיהם, התוכנות היו יוצאות ללקוח מלאות באגים ותקלות.

תפקידי פיתוח תוכנה
בחירת קריירה בפיתוח תוכנה

בחירת קריירה בתחומי פיתוח התוכנה, היא החלטה משמעותית לחיים. חשוב לשקול את תחומי העניין שלכם, הכישורים והיעדים שלכם בחיים. על מנת להצליח בפיתוח תוכנה, ניתן להתחיל ללמוד את יסודות הפיתוח, על מנת לבדוק אם התחום מעניין ומשתלב טוב בחיים ובטעם האישי.

בחירת קריירה מתחילה בלימודים באיקום

מכללת איקום מציעה לכם קורסים הכי מבוקשים ומגוונים, בפיתוח תוכנה. איקום גאה להציג הכשרות, הסמכות ותעודות מהנחשבות בשוק הישראלי והעולמי. בואו להכיר.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר