תפקידי פיתוח תוכנה

ינואר 7, 2024

אין תגובות

תפקידי פיתוח תוכנה הם רבים, משום שהתחום רחב ומגוון מאוד. התפקידים כוללים את כל שלבי התהליך של פיתוח, מהגדרת הצרכים, ועד פרסום התוכנה.

תפקידי פיתוח התוכנה הנפוצים ביותר

להלן כמה תפקידי פיתוח תוכנה נפוצים ומוכרים:

מפתח תוכנה

זהו האדם שאחראי על כתיבת הקוד של התוכנה. הוא צריך להיות בעל ידע בשפות תכנות, ארכיטקטורת תוכנה, וכמובן גם באלגוריתמים.

מנהל פרויקט

הוא האדם האחראי, על ניהול תהליך הפיתוח של התוכנה. מנהלי פרויקטים, צריכים להיות בעלי כישורי ניהול, תקשורת, ופתרון בעיות, על מנת להתמודד עם הצוות, להאציל סמכויות, ואף לפשר בין עובדים מקרה הצורך.

אנליסט מערכת

אנליסט מערכת, אחראי על הבנת הצרכים של המשתמש, והגדרתם. אנליסטים אלו, צריכים להיות בעלי כישורי ניתוח, הבנה של עסקים, ויכולת תקשורת טובה. זאת על מנת לעבוד עם הלקוחות של החברה בצורה נעימה, להגדיר את צרכי המשתמש של התוכנה, ולדעת לגשר בין ציפיות הלקוח לבין האפשרויות בשטח.

בודק תוכנה

בודק תוכנה הוא האחראי על בדיקת התוכנה, כדי לוודא שהיא עובדת כראוי. בודקי תוכנה צריכים להיות בעלי ידע בשפות תכנות, ובטכניקות בדיקה. אמנם הם נמוכים יחסית בהיררכיה המקצועית, אך מצד שני, בלעדיהם, התוכנות היו יוצאות ללקוח מלאות באגים ותקלות.

תפקידי פיתוח תוכנה
בחירת קריירה בפיתוח תוכנה

בחירת קריירה בתחומי פיתוח התוכנה, היא החלטה משמעותית לחיים. חשוב לשקול את תחומי העניין שלכם, הכישורים והיעדים שלכם בחיים. על מנת להצליח בפיתוח תוכנה, ניתן להתחיל ללמוד את יסודות הפיתוח, על מנת לבדוק אם התחום מעניין ומשתלב טוב בחיים ובטעם האישי.

בחירת קריירה מתחילה בלימודים באיקום

מכללת איקום מציעה לכם קורסים הכי מבוקשים ומגוונים, בפיתוח תוכנה. איקום גאה להציג הכשרות, הסמכות ותעודות מהנחשבות בשוק הישראלי והעולמי. בואו להכיר.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר