לימודי בדיקת תוכנה

דצמבר 9, 2021

אין תגובות

לימודי בדיקת תוכנה מתאימים לאנשים שרוצים להשתלב בתעשיית ההייטק כבודקי תוכנה ובאופן כללי לאייש תפקידי QA. הלימודים מתאימים במקרים מסוימים גם למי שאין ניסיון בתכנות ואפילו בעולם המחשוב. הלימודים יכולים להתאים גם לאנשים שכבר עובדים בתעשיית ההייטק ופשוט רוצים ללמוד סט כישורים פרקטי ויישומי בתחום בדיקת התוכנה. תפקידי QA עצמם יכולים להגיע עם משכורת גבוהה וענפה.

דגשים שונים במסגרת לימודי בדיקת תוכנה

באופן כללי, כל קורס יכול להכיל נושאים ודגשים שונים. אך מטרתם של לימודי בדיקת תוכנה היא הקניית ידע מדויק ומתאים בתחום ה-QA. כלומר, בניהול הבטחת איכות ובשימוש בכלים ניהוליים מתאימים. הכשרות QA מסוימות מתמקדות דווקא בכלים ידניים והכשרות אחרות מתמקדות בכלים אוטומטיים. במסגרתן ניתן ללמוד אוטומציית בדיקות. בכל מקרה, בין אם זה קורס QA אונליין או פרונטלי נושאי הלימוד יהיו זהים. ישנן הכשרות המשלבות בין הכלים הידניים לאלו האוטומטיים (עם האוטומציות).

לימודי בדיקת תוכנה – נושאי לימוד אפשריים

לימודי בדיקת תוכנה יכולים לכלול תוכניות לימודים במסגרתן נושאים כמו ציוד מדידה ובדיקה. גורמי איכות. כלכלת איכות. הבטחת איכות. מערכות מדידה. יסודות ניהול. וכן הלאה. ניתן ללמוד QA במכללת איקום. כאשר היתרון המבדל במכללה הוא היכולת ללמוד הן בתל אביב בכיתה האורבנית והן כדרך הרשת החברתית של המכללה. כאשר נכנסים לשיעור ברשת החברתית של המכללה, מדובר בשיעור מקוון. כך שניתן להשלים שיעורים גם בלי לצאת מהבית.

משך זמן לימודי בדיקת תוכנה

באשר למשך זמן הלימודים, לימודי בדיקת תוכנה יכולים להימשך בין 100 שעות ל-300 שעות ואפילו מעבר לטווח זה. כל קורס יכול לקחת את הזמן המדויק עבורו. קורס QA בדרך כלל לא אורך יותר משנה. ישנם קורסים הנמשכים למשך מספר חודשים ויש כאלה שממשיכים כשנה. בתום הקורס ניתן ואף מתבקש לקבל תעודת סיום שניתן להציג כהוכחה על השלמת הלימודים. במכללת איקום זמן הלימוד הוא כ-350 שעות.

היתרונות בלימודי בדיקת תוכנה במכללת איקום

מכללת איקום מציעה מגוון יתרונות לתלמידים הבוחרים ללמוד בדיקת תוכנה:

 • למידה במתכונת מקוונת או פרונטלית בהתאם להעדפת התלמיד.
 • תמיכה וליווי של צוות מרצים מנוסה ובעלי שם בתעשייה.
 • גישה למערכות וכלי בדיקה מתקדמים המשמשים בתעשייה.
 • אפשרות לשלב בין לימודים לעבודה בזכות הגמישות הרבה שמציעים הקורסים.
 • הכשרה מקיפה הכוללת גם בדיקות ידניות וגם אוטומטיות.

למידע נוסף על קורסי בדיקת תוכנה ו-QA של מכללת איקום, בקרו בדף הקורס בדיקת תוכנה באתר שלנו, או צרו איתנו קשר דרך עמוד הצור קשר.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס cyber

קורס cyber

בעידן הדיגיטלי של היום, תחום הסייבר הפך לאחד התחומים החשובים והנדרשים ביותר. היכולות להתמודד עם איומי סייבר ולספק פתרונות לאבטחת מידע הם כישורים קריטיים בעולם

קרא עוד
קורס סייבר בסיסי

קורס סייבר בסיסי

בעידן הדיגיטלי של היום, הצורך באבטחת מידע והגנה על מערכות מחשוב הולך וגדל. כל חברה או ארגון, קטן כגדול, מתמודד עם איומי סייבר מגוונים ומורכבים.

קרא עוד
קורס ארכיטקט סייבר

קורס ארכיטקט סייבר

עם עליית איומי הסייבר המתקדמים והצורך ההולך וגובר בהגנה על מידע רגיש, תפקידו של ארכיטקט סייבר נעשה קריטי יותר מאי פעם. קורס ארכיטקט סייבר מציע

קרא עוד
קורס הייטק מקצועות

קורס סייבר מקצועות

עולם הסייבר מתפתח במהירות ונעשה חשוב יותר ויותר במאה ה-21. עם עליית איומי הסייבר והצורך בהגנה על מידע רגיש, קורסי סייבר הפכו למבוקשים ביותר. קורסים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר