לימוד סייבר

אפריל 5, 2022

אין תגובות

מה זה בעצם לימוד סייבר? זוהי שאלה מצוינת. כדי להבין זאת, יש לבדוק מה זה בכלל סייבר, ואיך מלמדים אותו – או למה בכלל.

האם לימוד סייבר מדבר גם על אבטחת מידע?

ראשית, נתחיל עם המילה סייבר. ניתן לחשוב על סייבר, באופן המעוברת יחסית – אבטחת מידע. מה המושג הזה מספר לנו? שיש מערך של אבטחה – על מידע. לדוגמה, אם יש חברה טכנולוגית שפועלת ועובדת עם מידע: בין אם זה מידע שנועד להפעיל ולשמש את התוכנות והמערכים הטכנולוגיים שלה ובין אם זה מידע אישי על לקוחות ו/או עובדי ו/או תוכניות החברה. מתפקידה, אחריותה או במקרים מסוימים אף מיתרונה של החברה לשמור על המידע הזה ולאבטח אותו. לימודי סייבר שואף לעזור בכך.

לימוד סייבר

לימוד סייבר במכללת איקום?

כך שאלו היו מספר מילים לגבי אבטחת מידע ושאיפתו של לימוד סייבר בנושא. כעת יש להבין, שלא רק מגני סייבר יודעים סייבר, או אבטחת מידע. אם נסתכל כמו למשל – בקורס סייבר ואבטחת מידע של מכללת איקום בנושא, נוכל לראות שהסילבוס מציע חמישה מודולים עיקריים, בין היתר – האקינג. וזו מילה שרבים מאיתנו בוודאי מכירים. הווה אומר – לימוד סייבר מכיל בתוכו גם את האפשרות ללמוד האקינג.

מה עוד לימוד סייבר מאפשר מבחינת יכולות פיצוח ואבטחה?

ובכך אנחנו יכולים להסתכל על אותן מיומנויות, במשקפיים אחרות. לימוד סייבר יכול לאפשר הן להגן על מערך מידע והן לפרוץ אותו. למעשה, חלק מתפקידיו של מגן סייבר הוא לחשוב כמו האקר. כמו פצחן כספות, לכאורה. לבדוק כיצד ניתן לפרוץ את המערכת שהוא רוצה להגן ולשמור עליה. ומתוך כך לחשוב על פתרונות יצירתיים ולהבין כיצד ניתן להוסיף שכבות הגנה ולמנוע את אותן פרצות שגילה.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר