מה זה סייבר ואבטחת מידע?

ספטמבר 25, 2023

אין תגובות

תעשיית ההייטק בישראל מעלה מספר עצום של שאלות, אך נראה שאחת שחוזרת על עצמה שוב ושוב היא: מה זה סייבר ואבטחת מידע? מה זה סייבר ברשת? ומיד אחרי: למי זה יכול להתאים?

במה מדובר?

סייבר ואבטחת מידע הם שני מונחים הקשורים להגנה על מידע ומערכות אחסנה ממגוון התקפות דיגיטליות. מטרת ההגנה היא לאפשר לאנשים ולארגונים לשמור על הפרטיות, המקוריות ועל היכולת התפקודית של מערכות המידע שלהם. כלומר, לוודא שלא יעתיקו או יגנבו מהם מידע רגיש אודות המשתמשים או אודות הטכנולוגיה שלהם.

סייבר (Cyber):

מונח זה מתייחס לעמידות בפני התקפות של התחום הטכנולוגי-טכני של החברות והארגונים המובילים במשק. כאשר מדברים על סייבר, מתייחסים לניסיונות פריצה והגנה על רשתות מחשבים, מערכות תקשורת, התקנים חכמים, מערכות AI ועוד.

אבטחת מידע (Information Security):

מונח זה מתייחס לתחום ההגנה על מידע רגיש מפני איומים, ומפני הפרות שנוצרות מגישה לא מורשית. אבטחת מידע מתעסקת במניעת, זיהוי ותיקון של פרצות ביטחוניות, חדירות, תקיפות סייבר וכל מיני איומים דיגיטליים נוספים שעשויים לפגוע בסודיות, בשלמות ובזמינות המידע מול הבעלים המקוריים שלו.
אבטחת מידע משלבת אספקטים טכניים, ארגוניים ואנושיים, והיא כוללת שימוש בכלים ובטכניקות מגוונות כדי להבטיח הגנה על המידע. בין התחומים שבהם נעשה שימוש נרחב ניתן למנות הגנה מפני וירוסים, הגנת מסדי נתונים (Big Data), תקשורת מוצפנת, זיהוי איומים ועוד.

מה זה סייבר ואבטחת מידע?
כיצד מומלץ לקבל הכשרה בתחום?

תחום אבטחת המידע והסייבר נחשב לתחום מבוקש ביותר ולכן כדאי ללמוד במקום שמשלב בין לימודים ממוקדים המאפשרים צבירת ניסיון פרקטי באופן מהיר, ומנגד כאלו שלא מתפשרים על הרמה וזכאים להכרה עולמים לפי תקן CISCO.
במכללת איקום למקצועות הדיגיטל והייטק בישראל, תוכלו להירשם לקורס סייבר ואבטחת מידע אונליין הנמשך 360 שעות אשר תוכנן על ידי מומחי סייבר ואבטחת מידע מהשורה הראשונה בישראל הפועלים עם משרד הביטחון, להנות מהכרה בין לאומית ולהשתלב במהירות בתעשייה בעזרת מערכת השמה למציאת העבודה הראשונה.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין

קורס סייבר למפתחים אונליין- מאפשר למפתחים לשאת באחריות הולכת וגדלה, להגן על היישומים והמערכות שהם מפתחים, מפני התקפות סייבר. קורס סייבר און ליין נועד לספק

קרא עוד
קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות

קורס פיתוח תוכנה ואפליקציות, עומד בחזית עיצוב הנוף הדיגיטלי. מפתחים שאפתנים וחובבי טכנולוגיה היוצאים לקורס פיתוח תוכנה, מוכנים לפתוח עולם של אפשרויות, שבו יצירתיות פוגשת

קרא עוד
קורס סייבר מומלץ

קורס סייבר אונליין מומלץ

קורס סייבר למתחילים אונליין מומלץ- בחירה של קורס כזה, כרוכה בהתחשבות בכמה גורמים מרכזיים, כדי להבטיח שהקורס עומד ביעדי הלמידה שלכם, ומתיישר עם הסטנדרטים הנוכחיים

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר