קורס מגן סייבר ואבטחת מידע

יולי 26, 2023

אין תגובות

קורס לימודי הגנת סייבר ואבטחת מידע הוא אחד הקורסים היעילים והמשמעותיים במציאת עבודה בתעשיית ההייטק בישראל. על כך יעידו הבוגרות והבוגרים של המחזורים האחרונים, שחלקם כבר הספיקו לתפוס כמה מעמדות המפתח בתחומי אבטחת המידע בישראל. מה זה, ואיך ניתן לקחת חלק בתעשייה?

מה התפקידים המוצעים לבוגרות ובוגרי קורס מגן סייבר ואבטחת מידע?

אנליסט אבטחת מידע (Security Analyst)

אחד מהתפקידים הנפוצים בתחום הסייבר, האנליסטים מבצעים ניטור וניתוח של אירועי סייבר, זיהויי התקפות ומתן תגובות בזמן אמת לאירועים אבטחתיים. כלומר, אנליסט אבטחת מידע יפעל לזיהוי איומים, לחקר תקיפות ולתיקון פרצות אבטחה על ידי עבודה עם צוותים נוספים בחברה.

במסגרת זו, קורס לימודי לוחמת סייבר למתחילים יכול להיות נקודת מוצא מצוינת להכנה לתפקיד זה. בקורס כזה תוכלו ללמוד את היסודות של הגנה על מידע, את מערכות ההגנה מפני איומים, ואת הטכניקות למעקב אחר ניסיונות הפריצה.

מנהל אבטחת מידע (Information Security Manager)

מנהלת או מנהל אבטחת מידע אחראים לפיתוח, ניהול ומימוש מדיניות האבטחה של הארגון. הם מתכננים ומבצעים את התהליכים האבטחתיים, ומתווים את אסטרטגיית ניהול הסיכונים בצוותים שהם אחראים עליהם. מדובר בתפקיד שרלוונטי הן לניהול זוטר, ושבהמשך ניתן להתקדם ממנו לניהול בכיר של עשרות ואף מאות עובדים.

הנדסת ופיתוח אבטחת מידע (Security Engineer)

המהנדסים אחראים לעיצוב, פיתוח והטמעת מערכות האבטחה בתוך הארגון. הם בונים תשתיות אבטחה שתפקידן להגן על מערכות ההפעלה והשרתים. בנוסף, הם עוסקים בפיתוח הפתרונות הטכנולוגיים הדרושים לאיומים חדשים עליהם מדווחים האנליסטים.

תפקידים נוספים בתחום

מלבד שלושת הדוגמאות שהובאו, התחום מכיל עוד מגוון עצום שבוגרות ובוגרי קורס מגן סייבר ואבטחת מידע יכולים להגיע אליהם. היתרון הבולט בעבודה בתחומי אבטחת המידע טמון בכך שיש לו ביקוש אדיר בתעשיית ההייטק ומחוצה לה, כך שבכל שלב בקריירה ניתן לעשות את המעבר מתפקיד בחברות הגדולות במשק, לחברות הייטק, לחברות ממשלתיות ועבודה בכוחות הבטחון, וחוזר חלילה.

קורסים ייחודיים במכללת איקום

מכללת איקום, המכללה למקצועות הסייבר וההייטק מהמובילות בישראל, פיתחה שיטה ייחודית ללימודי סייבר לחרדים והכשרת עובדות ועובדים בתחומי אבטחת המידע. במכללה מערך השמה שמוביל שיתופי פעולה עם משרד הביטחון ועם חברות הייטק רבות, דבר שמהווה יתרון אדיר לבוגרות ולבוגרים.

שילוב בחברות הייטק

בוגרי קורס מגן סייבר ואבטחת מידע במכללת איקום מוצאים עצמם משולבים בחברות הייטק רבות, בזכות המערך המקצועי של הקורס והחיבורים לשוק העבודה. הקורסים מספקים לא רק ידע תיאורטי אלא גם הכשרה מעשית, מה שמאפשר לבוגרים להתחיל לעבוד מיד עם סיום הלימודים.

למה כדאי ללמוד סייבר ואבטחת מידע?

התחום של אבטחת המידע הוא אחד מהתחומים הצומחים ביותר בעולם הטכנולוגיה. עם עליית הפשיעה הקיברנטית והצורך הגובר בהגנה על מידע רגיש, הביקוש למומחים בתחום הסייבר רק הולך וגובר. קורסים כמו קורס מגן סייבר ואבטחת מידע מספקים את הכלים והידע הנדרשים כדי להתמודד עם איומי הסייבר המתקדמים ביותר.

לפרטים נוספים על הקורסים וליצירת קשר, בקרו באתר של מכללת איקום.

הבית של מקצועות האונליין והייטק

הכתבות שלנו

לימוד האקרים

לימוד האקרים

לימוד האקרים הוא תהליך שמיועד להקנות למשתתפים כישורים וידע הנדרשים כדי להבין ולהתמודד עם תחום הפריצה והאבטחה הדיגיטלית. בעולם המודרני, בו הסיכונים והאיומים הדיגיטליים הולכים

קרא עוד
האקר אתר

האקר אתר

האקר אתר הוא אדם בעל כישורים טכנולוגיים מתקדמים המתמחה בפריצה והגנה על אתרים. תפקידו של האקר אתר הוא לאתר פרצות אבטחה באתרי אינטרנט ולתקן אותן,

קרא עוד
מה זה האקר

מה זה האקר

ההבנה של המונח "האקר" התפתחה עם השנים, ויש לה משמעויות שונות בהתאם להקשר. האקר הוא אדם בעל מיומנויות טכניות מתקדמות המאפשרות לו לפרוץ ולהיכנס למערכות

קרא עוד
קורס סייבר online

קורס סייבר online

בשנים האחרונות, תחום הסייבר ואבטחת המידע הפך לאחד התחומים המבוקשים ביותר בשוק העבודה. אנשים רבים מחפשים ללמוד את התחום ולהשתלב בו, ולא משנה אם הם

קרא עוד

עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירת למייל שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אלייך:  רגע! קבלו 10% הנחה כבר עכשיו

  רוצים לקבל הנחה לקורסי הייטק המשולבים והפרקטיים שלנו?
  השאירו פרטים למטה עם המילה "איקום "…   logo e png

   להרשמה מלאו את הטופס
    רוצה לראות עוד מהקורסים?

    צור איתנו קשר